Jak zabezpieczyć posadzkę żywiczną przed uszkodzeniem?
Posadzki żywiczne to nowoczesne powierzchnie, które można zastosować w różnych pomieszczeniach. Są cenione przede wszystkim za swoją wysoką jakość i trwałość. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by dodatkowo zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Jakie sposoby są skuteczne?
Jakość posadzki żywicznej ma znaczenie
Posadzki żywiczne Gdańsk dzielimy na powierzchnie poliuretanowe, epoksydowe i epoksydowo-poliuretanowe. Doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach i tam, gdzie powierzchnia jest intensywnie użytkowana np. w centrach handlowo-usługowych, w magazynach i w halach produkcyjnych.
Na uwagę zasługuje wysoka jakość posadzek żywicznych i ich niezwykła trwałość. Powierzchnie te są odporne na ścieranie, odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a także odporne na kontakt ze środkami chemicznymi.
Jak chronić posadzkę żywiczną przed uszkodzeniem?
Chociaż posadzki z żywicy są trwałe i solidne to jednak duże znaczenie ma ich właściwe użytkowanie. W przypadku miejsc, gdzie stosowane są ciężkie sprzęty warto m.in. wyposażyć maszyny w koła z tworzywa sztucznego lub gumy. Takie elementy nie będą przyczyniały się do uszkodzenia powierzchni i obniżenia jej walorów estetycznych.
Ważne jest również dopasowywanie ciężaru maszyny do grubości powierzchni. Oczywiście ciężki sprzęt powinien poruszać się jedynie po nawierzchni o dużej grubości. W przeciwnym razie może dojść do trudnych w naprawie uszkodzeń.
Warstwę wierzchnią posadzek żywicznych można dodatkowo wzmocnić poprzez naniesienie na nią warstwy antypyłowej, a także poprzez zabezpieczenie jej specjalistycznymi preparatami akrylowymi z domieszkami krzemianowymi.
A jeśli mimo starań w posadzce pojawią się uszkodzenia można naprawić je dzięki wykorzystaniu żywic szybkowiążących.