Blog
Jak naprawić nierówno zatartą posadzkę?
- Szczegóły
Zatarta posadzka jest zazwyczaj rezultatem wylania niskiej jakości betonu. To nie tylko problem natury estetycznej, ale także mniejszy komfort użytkowania podłoża. Czy można naprawić tego rodzaju defekt i czy da się temu zapobiec? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Jak wygląda naprawa szczelin dylatacyjnych w posadzce?
- Szczegóły
Uszkodzenia dylatacji w posadzkach przemysłowych pojawiają się podczas ich eksploatacji, a sposób naprawy dobierany jest w zależności od rodzaju uszkodzeń oraz przyczyn ich powstawania. Wyróżniamy kilka sposobów napraw dylatacji – to odtwarzanie, wymiana części podkładu lub całego pasa podkładu (razem z dylatacją) oraz zastosowanie profilu dylatacyjnego. Przyjrzyjmy się pierwszej technice, którą stosujemy w wypadku uszkodzeń powierzchniowych.
Jaka posadzka do warsztatu samochodowego
- Szczegóły
Przemyślany wybór posadzki do warsztatu samochodowego to gwarancja, że powierzchnia, na której będziemy pracować, zachowa swoje właściwości przez lata i nie będzie przy tym wymagała regularnej, specjalistycznej regeneracji. Dobra posadzka w warsztacie samochodowym zapewnia nam komfort pracy: jest bezpieczna, odporna i łatwo utrzymać ją w czystości, choć warunki w pomieszczeniu są zmienne.
Jak sobie poradzić z kuciem posadzki betonowej podczas remontów?
- Szczegóły
Jeśli podczas remontu potrzebujemy skucia posadzki betonowej, a praca z betonem i młotem kującym jest nam obca, do wyboru mamy kilka opcji. Skorzystać z usług firmy oferującej usługi kompleksowo, zatrudnić doświadczonego fachowca i wypożyczyć dla niego sprzęt lub wypożyczyć młot i spróbować własnych sił. Jeżeli wybierzemy trzeci wariant, upewnijmy się najpierw, czy na pewno potrzebujemy kucia. Jeśli tak, działajmy zgodnie z zaleceniami producentów narzędzi.
Jaką metodą szlifować posadzkę betonową
- Szczegóły
Posadzki betonowe kojarzą nam się przede wszystkim z zakładami przemysłowymi i warsztatami. Przypominamy przy tym, że posadzki to wierzchnie, wykończeniowe warstwy podłóg, a nie same ich konstrukcje ułożone z jednej lub kilku warstw. Gdy mówimy o szlifowaniu posadzek, chodzi nam zatem o wykończenie wierzchniej warstwy podłóg – na dużych powierzchniach to przede wszystkim szlifowanie mechaniczne z użyciem szlifierki i tarczy lub segmentów diamentowych.
Jak ciąć nową posadzkę przemysłową – na sucho czy mokro?
- Szczegóły
Posadzki przemysłowe charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, są stabilne, trwałe, a przy tym mogą być naprawdę atrakcyjne. Czasem wymagają jednak modyfikacji i nie chodzi tutaj wyłącznie o remonty po latach. Posadzka może zostać zmieniona jeszcze na etapie realizacji budynku lub w krótkim czasie od jego wykonania. Jak pracować z tak twardą powierzchnią? Jaka technika najlepiej sprawdzi się do cięcia posadzki przemysłowej?
Posadzka betonowa w domu
- Szczegóły
Posadzki betonowe jeszcze jakiś czas temu kojarzyły nam się pozytywnie niemal wyłącznie z pomieszczeniami przemysłowymi, różnego typu halami, magazynami, garażami itd. Posadzka betonowa w domu kojarzyła się z niedokończoną, surową powierzchnią. Obecnie jest inaczej: odpowiednio zaprojektowana i wykończona posadzka betonowa może pasować do wnętrz budynków mieszkalnych, w tym do wnętrz w domach jednorodzinnych w różnym stylu.
Jak wzmocnić posadzkę betonową
- Szczegóły
Posadzki betonowe to przede wszystkim posadzki przemysłowe, albo inaczej: posadzki betonowe to jedne z najczęściej wybieranych posadzek przemysłowych. Betonowe posadzki wykorzystujemy w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach i centrach logistycznych, obiektach handlowych, parkingach podziemnych. Ich powierzchnie powinny być odpowiednio wzmocnione i utwardzone chemicznie.
Jaką wybrać posadzkę do magazynu?
- Szczegóły
Magazyny to pomieszczenia, które kojarzą nam się z przechowywaniem, a to z kolei z brakiem ruchu. Pierwsze skojarzenie jest słuszne, jednak magazynu absolutnie nie powinno się w myślach łączyć ze stagnacją. Magazyny z prawdziwego zdarzenia są intensywnie eksploatowane, wciąż pobieramy z nich zasoby i uzupełniamy je kolejnymi. Niezależnie od tego, co przechowujemy w magazynie, posadzka w pomieszczeniu musi być odporna na różnego rodzaju uszkodzenia.
Jak sobie radzić z pękającą posadzką betonową?
- Szczegóły
Posadzki betonowe są jednym z najtwardszych i najtrwalszych rodzajów podłoża. Ich pękanie i kruszenie może być spowodowane różnymi czynnikami, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Naprawa posadzki bez znalezienia powodu pękania może doprowadzić do tego, że nasza praca pójdzie na marne, a posadzka nadal będzie pękać. Tego rodzaju uszkodzenia mogą być spowodowane przyczynami materiałowymi, konstrukcyjnymi lub nieprawidłowym wykonaniem.