Blog
Jak zabezpieczyć posadzkę żywiczną przed uszkodzeniem?
- Szczegóły
Posadzki żywiczne to nowoczesne powierzchnie, które można zastosować w różnych pomieszczeniach. Są cenione przede wszystkim za swoją wysoką jakość i trwałość. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by dodatkowo zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Jakie sposoby są skuteczne?
Jak prawidłowo czyścić posadzkę żywiczną?
- Szczegóły
Posadzki wykonywane z żywicy zyskują coraz większą popularność. Wynika to głównie z ich wysokiej jakości, trwałości i walorów estetycznych. Wiele osób zastanawia się jednak, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja posadzek z żywicy?
Jaki wybrać rodzaj posadzki przemysłowej
- Szczegóły
Ze względu na ich stosunkowo dużą eksploatację posadzki przemysłowe powinny wyróżniać się konkretnymi cechami, które zapewnią odpowiednio długie korzystanie z nich. Stanowią konstrukcje warstwowe, w przypadku których każda warstwa pełni określoną funkcję. Składają się przede wszystkim z podbudowy, podkładu oraz z podłoża gruntowego. Posadzki przemysłowe występują w różnych wariantach, dlatego podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na ich cechy charakterystyczne.
Jak przygotować posadzkę na parkingu podziemnym?
- Szczegóły
Odpowiednie przygotowanie posadzki na parkingu podziemnym dotyczy nie tylko samej realizacji konstrukcji i warstwy, po której bezpośrednio poruszają się samochody. To także wykonanie odpowiedniego oznakowania poziomego przy zachowaniu obowiązujących regulacji. Trzeba przy tym pamiętać, że malowanie posadzki musi jednocześnie spełniać warunki dotyczące parkingu i garażu, które zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury.
Jak naprawić nierówno zatartą posadzkę?
- Szczegóły
Zatarta posadzka jest zazwyczaj rezultatem wylania niskiej jakości betonu. To nie tylko problem natury estetycznej, ale także mniejszy komfort użytkowania podłoża. Czy można naprawić tego rodzaju defekt i czy da się temu zapobiec? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Jak wygląda naprawa szczelin dylatacyjnych w posadzce?
- Szczegóły
Uszkodzenia dylatacji w posadzkach przemysłowych pojawiają się podczas ich eksploatacji, a sposób naprawy dobierany jest w zależności od rodzaju uszkodzeń oraz przyczyn ich powstawania. Wyróżniamy kilka sposobów napraw dylatacji – to odtwarzanie, wymiana części podkładu lub całego pasa podkładu (razem z dylatacją) oraz zastosowanie profilu dylatacyjnego. Przyjrzyjmy się pierwszej technice, którą stosujemy w wypadku uszkodzeń powierzchniowych.
Jaka posadzka do warsztatu samochodowego
- Szczegóły
Przemyślany wybór posadzki do warsztatu samochodowego to gwarancja, że powierzchnia, na której będziemy pracować, zachowa swoje właściwości przez lata i nie będzie przy tym wymagała regularnej, specjalistycznej regeneracji. Dobra posadzka w warsztacie samochodowym zapewnia nam komfort pracy: jest bezpieczna, odporna i łatwo utrzymać ją w czystości, choć warunki w pomieszczeniu są zmienne.
Jak sobie poradzić z kuciem posadzki betonowej podczas remontów?
- Szczegóły
Jeśli podczas remontu potrzebujemy skucia posadzki betonowej, a praca z betonem i młotem kującym jest nam obca, do wyboru mamy kilka opcji. Skorzystać z usług firmy oferującej usługi kompleksowo, zatrudnić doświadczonego fachowca i wypożyczyć dla niego sprzęt lub wypożyczyć młot i spróbować własnych sił. Jeżeli wybierzemy trzeci wariant, upewnijmy się najpierw, czy na pewno potrzebujemy kucia. Jeśli tak, działajmy zgodnie z zaleceniami producentów narzędzi.
Jaką metodą szlifować posadzkę betonową
- Szczegóły
Posadzki betonowe kojarzą nam się przede wszystkim z zakładami przemysłowymi i warsztatami. Przypominamy przy tym, że posadzki to wierzchnie, wykończeniowe warstwy podłóg, a nie same ich konstrukcje ułożone z jednej lub kilku warstw. Gdy mówimy o szlifowaniu posadzek, chodzi nam zatem o wykończenie wierzchniej warstwy podłóg – na dużych powierzchniach to przede wszystkim szlifowanie mechaniczne z użyciem szlifierki i tarczy lub segmentów diamentowych.
Jak ciąć nową posadzkę przemysłową – na sucho czy mokro?
- Szczegóły
Posadzki przemysłowe charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, są stabilne, trwałe, a przy tym mogą być naprawdę atrakcyjne. Czasem wymagają jednak modyfikacji i nie chodzi tutaj wyłącznie o remonty po latach. Posadzka może zostać zmieniona jeszcze na etapie realizacji budynku lub w krótkim czasie od jego wykonania. Jak pracować z tak twardą powierzchnią? Jaka technika najlepiej sprawdzi się do cięcia posadzki przemysłowej?